Hoş Geldiniz!

PHP'nin özelliklerinden tam anlamıyla yararlanmak için lütfen isminizi girin :)

Ben kimim?


Merhaba! Adım Sina Atalay ve 22 yaşındayım. Makine mühendisliği okuyorum ve 2. sınıf öğrencisiyim. Bu siteyi web programlamayı öğrenmek için yazdım. Site günümüzün en popüler web programlama dillerinden olan PHP ile yazıldı ve tamamen mobil uyumlu. Ayrıntılar için web hakkında bölümüne bakabilirsin.


Fotoğrafımda gördüğün gibi 9 yaşından beri programlamaya yakından ilgiliyim :) İlk web sitemi 9 yaşında açtım. İsmi www.yugioh.atalay.biz'di. Domain ve hosting babamındı. Hosting ve domainde babam benim için küçük bir yer ayırmıştı ve babamdan öğrendiğim HTML bilgilerimle siteyi kurmuştum. Daha sonra, 11 yaşında kendi domainimi alıp www.oyuncasusu.com u açtım. O siteye yıllarca çok emek verdim ve geliştirdim. Fakat sinaatalay.com u açana kadar yaptığım hiçbir site dinamik değildi. Tüm kodlar HTML'den ibaretti. sinaatalay.com ile birlikle ilk defa PHP ile çalışan dinamik bir web sitesi yarattım.


   

Site İçeriği


Web Hakkında: Web hakkında merak ettiğin her şeyi oradan görebilirsin. Genel olarak web sitelerinin nasıl çalıştığını anlattım.

Blog: Burada yazdığım bazı yazılarımı bulabilirsin.

Windsurf: Fark ettiysen, menüde Windsurf başlığı da var. 10 yaşından beri windsurf yapıyorum ve hayatımda en değer verdiğim sporlardan beri. 2015'den beri bu sporun eğitimenliğini yapıyorum ve sitemde bu spor ile ilgili bildiklerimi paylaşmak istedim. Ayrıntılar için Windsurf sayfasına gidebilirsin.

Faydalı Programlar: Orda bazı ilginç programlar var. Mesela fibonacci sayısı bulma programı istediğin fibonacci sayısını bulmana yarıyor. Örneğin 20 girersen program sana 20. fibonacci sayısını hesaplayıp gösteriyor. Bu programlar JavaScript ile çalışıyor ve programlama öğrenmek isteyenler için en temel bilgisayar programları...

Defter: Buraya, siteme giren ziyaretçiler yorum yazıyor ve yazdıkları sonsuza dek o sayfada kalıyor. Ziyaretçi defteri gibi düşünebilirsin.

Neden?

9 yaşından beri web sitelerine karşı hep ilgim oldu. Her zaman vaktimin bir kısmını web sitelerime ayırırdım. Üniversite sınavına hazırlanırken hayalimin yazılım mühendisi olmak olduğunu fark ettim. Programlama öğrenmek istiyordum. Programlama öğrenme isteğim okulda aldığım "Introduction to Computing" dersiyle daha da arttı. Bende 1. sınıf yarıyıl tatilimi HTML, CSS, JavaScript, SQL, PHP öğrenmeye adadım!


Bu dilleri öğrenmeye başlamanın en iyi yolunun bir web sitesi hazırlamak olduğunu düşündüm ve bu siteyi yarattım. Hem her zaman ilgilendiğim iş ile uğraşıyor olacaktım hem de programlama öğreniyor olacaktım. Ayrıca küçüklüğümden beri PHP öğrenmek hep hayalimdi.

Youtube Kanalım

Youtube kanalımda bazı videolarımı bulabilirsiniz.

Portfolyo

Daha önce yaptığım bazı web siteleri...

Paris

www.yugioh.atalay.biz

Her şey bu siteyle başladı.

New York

www.sinayugiog.tr.gg

Bu da başka bir yugioh sitemdi.

San Francisco

www.oyuncasusu.com

Ve en çok uğraştığım...

Bana Yaz!

Yazdığın doğrudan mailime ulaşacak.

İstanbul, Kadıköy

(sadece yetkili üyeler)

(sadece yetkili üyeler)